Stuka z tyłu - pomocy !!!!!!!!!!

Sprawy związane z mechaniką

Moderators: SURU, Moderator

pemek
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 266
Joined: 2015-10-04, 07:04
Location: Rzeszów

Post by pemek »

Daroot wrote:Stabilizator lub jego gumy (nie łączniki).

Wiesz moze gdzie mozna kupic te gumy stabilizatora przednie i tylne? Szukalem nr OEM i nie moge nigdzie znalezc a to ostatnia rzecz która musze wymienić bo juz wszystko jest nowe :cwaniak:

Co do tematu to kurde jak wszystko juz zrobiles i jest nowe to pozostają tylko tuleje sanek chyba ale to zajebiscie duzo roboty przy tym jest :zdegustowany:
User avatar
SURU
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 1854
Joined: 2012-10-11, 18:20
Location: Opole Lubelskie

Post by SURU »

Jeśli uważasz ,że pękły sanki to tak uważasz i ja nie mam na to wpływu . Ja natomiast uważam ,że to nie sanki a coś innego . Z wymianą tulejek sanek nie ma dużo roboty w przypadku 2.2dt . Najtrudniej jest odkręcić śruby przednich tulejek, trzeba naprawdę uważać by ich nie urwać . Z tego co pisze Antropos to u niego trochę roboty jest ale naprawdę warto się pomęczyć . Jeszcze gumy stabilizatora tak jak pisze Daroot . :)
You Brought Two Too Many .
User avatar
Atropos
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 1501
Joined: 2013-09-15, 11:39
Location: Ustroń

Post by Atropos »

Od czasu gdy zaczęło trzeszczeć stabilizator był wymieniany. Gumy zastąpiłem poliuretanem - bez zmian w hałasie.

Czy ewentualne pęknięcie w sankach powinno dać się znaleźć bez ich ściągnięcia?

pemek, gumy przednie nie występują w sprzedaży - oryginalnie były zawulkanizowane na stałe na stabilizatorze. Ja robiłem przednie i tylne w Olkusz Poliuretany - mają moje wzory, możesz zamówić.

Z przedniego zawieszenia jedyne co nie było przez mnie wymieniane, to łączniki stabilizatora i sworznie. Przyjrzę się im, sankom i drązkom, mam nadzieję, że coś wreszcie znajdę. Przypomnę jeszcze, że trzeszczenie nie występuje gdy jest mokro, co (teoretycznie ) wskazywało by na problem z jakimś elementem gumowym...
Last edited by Atropos on 2017-04-12, 19:02, edited 1 time in total.
Gutek
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 3
Joined: 2014-10-23, 18:48
Location: Liskeard,Cornwall

Post by Gutek »

Atropos, Dwa dni poszukiwałem przyczyny trzeszczenia, w jednej z safrane, okazało się że na uszach odchodzących z sanek do podłużnicy, dokładnie po prawej stronie jest pęknięcie ,i przy naprężeniach trzeszczało jak cholera, zespawałem to pęknięcie i przestało,po czym wymieniłem całe sanki. A i chciałem dodać że właściciel nie był na poligonie.
User avatar
Atropos
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 1501
Joined: 2013-09-15, 11:39
Location: Ustroń

Post by Atropos »

Sprawdzę wszystko o czym tu piszemy, muszę znaleźć przyczynę.
User avatar
patrys4891
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 3559
Joined: 2012-05-07, 14:41
Location: Warszawa

Post by patrys4891 »

Jak byś spuścił pół atmosfery z tylnych kół, to byś miał 80% :D
Last edited by patrys4891 on 2020-02-03, 13:38, edited 1 time in total.
User avatar
Dynika
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 144
Joined: 2015-02-24, 20:40
Location: Jamki

Post by Dynika »

To nawet prawdopodobne heh, zazwyczaj mam 2,3 z tyłu, teraz 2,1 ale zmian brak. :kwasny:
Post Reply