Safrane camarque 2,5 20V '97 ASB Spalanie itd.

N7U-700/701

Moderators: SURU, Moderator

Post Reply
Aga_i_Przemo

Safrane camarque 2,5 20V '97 ASB Spalanie itd.

Post by Aga_i_Przemo »

Witajcie!
Safrankę 2,5 20V z Automatem kupiłem na przełomie wrzesień/październik 2009 z przebiegiem 136800km. Od tamtej pory zrobiłem nią jakieś 4 tys km z haczykiem :) jak na razie głownie po miastach Śląska :P trochę w trasie dlatego iż nie jest ze mną zbyt długo, mogę napisać raczej o zaletach tego silnika:
- 5 cylindrów = równa praca jednostki i jak dla mnie naprawdę piękny oryginalny dźwięk silnika volvo ;) :D:D:D
- dobre osiągi biorąc pod uwagę moc jednostki, masę auta i 4 biegowy automat!
- rewelacyjnie szybko osiąga optymalną temperaturę pracy = szybko ciepło w kabinie :D (ważne przy -18°C) :P
- auto kupowałem z myślą o założeniu LPG (bo ponoć silnik dobrze znosi gaz) ale ze względu iż mało jeżdżę zrezygnowałem... a co tam :D
Ogólnie silnik w stanie igła ;), odpukać żadnych usterek... tylko to spalanie... zimą, w mieście (naprawdę duże korki w samym centrum miasta) + krótkie odcinki = średnio w granicach 14-15 litrów / 100km, niekiedy do 16l :/ ale taka przyjemna i bezstresowa jazda ma swoja cenę - nie żałuję!!
Na krótkiej trasie miedzy miastami (drogi podmiejskie, nie autostrada) 10-12l
Latem wyglądało to tak; Trasa/miasto/mieszany: 9l/12,5-13,5/10-11l
Stosując ecodriving na maxa szedłem do 7,2l :szok: (tankowanie, reset kompa, dystans 20km z miasta do miasta bocznymi drogami) ale nie przekraczałem nawet 70km/h - to należy traktować raczej jako ciekawostkę :hyhy: ;) z mocnym przymrużeniem oka... ehh... ;)
Z mojej strony silnik godny polecenia do tego samochodu, świetnie sie spisuje w połączeniu z automatyczna skrzynią biegów - POLECAM!! :D
medyk-m2

Re: Safrane camarque 2,5 20V '97 ASB Spalanie itd.

Post by medyk-m2 »

Właśnie poluje na taką z tym motorem z roku 2000 tylko w manualu.
Powiec kolego a jak jeśli chodzi o sprawy elektroniczne (klimatronik, komputer itp.) Jak się zachowuje ??? Jak jest z blacharką czyli korozją????
PZDR :)
Last edited by medyk-m2 on 2010-04-13, 11:21, edited 1 time in total.
Arcadio

Post by Arcadio »

Z blacharka w Safranie jest tak, że jak nie była bita to nie rdzewieje. Jest tak ze względu na ocynk. Jeżeli chodzi o elektronikę - w mojej odpukać nic się nie dzieje. Jedyne co nie działa od kiedy ją kupiłem to grzanie foteli - ale podejrzewam uszkodzenie czujnika temperatury. Zrobiło się ciepło wiec poszukam co i jak.
Odnośnie spalania - u mnie wg kompa wychodzi średnio 10.5 l Jazda to dom praca i po mieście w Warszawie i cotygodniowy wyjazd na działkę - w korku do Janek potem ogień po Katowickiej. Co dziwne - to auto nie potrafi palić mniej niż 9,5 litra na trasie, przy prędkości rzędu 90km/h i więcej niż 10,6 - na trasie przy pałowaniu 150 - 160 non stop. Ciekawostka.
Crissu84

Post by Crissu84 »

medyk-m2 powiem Ci,ze ciezko dostac jest 2.5 w manualu choc nie jest to nieosiagalne. Sam polowałem na ASB trafil sie jednak manual z ktorego tez jestem zadowolony. Mysle,ze na manualu jest wiecej frajdy z jazdy,ale to juz kwestia gustu.Komp climatornic? poki co odpukac wszycho dziala jak nalezy. Mi spalanie w miescie wyszlo troszke wieksze niz Arcadio napisal. z 17 zszedlem na 15.3 ale mysle,ze 12l bedzie normą :P
medyk-m2

Post by medyk-m2 »

Crissu84 właśnie wiem. Jedynie bym chciał w manualu ale nie tylko że można lepiej przycisnąć ale iż jak niedaj co pier****** to w aut. już większy koszt. Strasznie dziwi mnie to spalanie. Dość duże, ale podejrzewam, że osiągi są bardzo dobre przy tym (wciska w siedzenie ;) ) Ale zawsze było coś, kosztem czegoś :)
pzdr
Aga_i_Przemo

Post by Aga_i_Przemo »

Witam!
No i stało się!... w dobie szalejących cen paliw, w dniu 11.05.2010 przy przebiegu 144205 km stałem się posiadaczem instalacji LPG BRC Plug & Drive w swojej Safrance. :super: :super: :hurra: :hurra: Nie byłem zwolennikiem LPG ale teraz tankowanie to jest sama przyjemność... dla mnie i portfela :D
W butle w koło wchodzi ok 45l gazu (całkowita pojemność to 53l) przy cenie średnio ok 2zł daje ~ 90 zł na ok 300 km :D:D:D Wcześniej nawet połowy tego dystansu nie zrobiłem za taka kwotę :)
Więcej o eksploatacji napiszę w miarę wzrostu przebiegu :) na razie nastukane 1200km i czekam na pierwszy przegląd i regulacje pływaka itd itp :cwaniak:
Jak na razie myślę że była to dobra inwestycja (autko chodzi świetnie i na Pb i LPG) i teraz żałuje że nie zrobiłem tego wcześniej (mimo że dalej jestem gorącym zwolennikiem Pb) bo jedyna różnica jest... w kasie!

Link dla zainteresowanych:

BRC Plug & Drive

Pozdrawiam Przemo! :ok:
medyk-m2

BRC

Post by medyk-m2 »

Mam instalacje gazową tej właśie firmy.
Jako właśnie ta firma zgodziła się na instalacje w mej Safarali. W 2005 autko było sprowadzone z angli + przestawka i w październiku 05 ta właśnie instalacja. Jak narazie wymieniam tylko filtry i wszystko super ;) Nie jest to instalacja sekfencyjna ale samochodzik ma moc i sobie radzi. Spalanie to podobnie jak u kolegi - ekonomicznie do 100 za 90 zł- 350 km.
POLECAM TĄ INSTALACJĘ !!!!
lukasmotyl

Post by lukasmotyl »

Użytkownikiem nie jestem ale miałem okazje pojezdzic takim autem dynamika świetna spalanie przy normalnej mieszanej jezdzie na poziomie 10litrów. Automat wh\g mnie jest kiepski. Volvo 850 w ręcznej skrzyni naprawde dawało rade masa auta chyba podobna. Zdecydowanie najlepsza jednostka napędowa do tego auta poza okrutnie drogimi i wadliwymi półośkami.
lukasmotyl

Post by lukasmotyl »

zbiornik vervy 80 litrów w cyklu miejskim zrobione niecałe 600km bardzo krótkie trasy po kilkanaście kilometrów . 2.5 automat czysta benzyna :-) niedługo zrobie trase dłuższą to napisze swoje spostrzeżenia.
kgb5

Post by kgb5 »

lukasmotyl wrote:krótkie trasy po kilkanaście kilometrów
Jeżeli to jest jednorazowo kilkanaście kilometrów, to nie jest to krótka trasa...
Ja jeżdżę krótkie trasy, bo do pracy dojeżdżam 2km w jedną stronę.
sylw555
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 73
Joined: 2010-05-07, 19:27
Location: Poole UK

Post by sylw555 »

moja bierze 7,4 bardzo delikatna jazda 85-90 km/h ,benzyna 98 oktanow ,w miescie jak zimna to z 15 wazne jest zeby hamulce nie byly zapieczone bo wtedy spalanie potrafi byc wieksze :oczami:
Tomkat
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 181
Joined: 2015-10-11, 11:35
Location: Kielce/Suchedniów

Post by Tomkat »

Jestem posiadaczem od paru dni. Jestem zachwycony tym silnikiem. Instalacja gazowa składana. Jeździłem trochę po ekspresówce i wiejskich drogach komputer pokazuje spalanie ok 9l/100km. Nie wiem czy to prawda, ale jestem zachwycony.
Post Reply