PH1 2.2Si

J7TR-760/TS-761

Moderators: SURU, Moderator

Maciej

Post by Maciej »

ja podobno miałem dobry. 20 palił jak sam jeździłem, zresztą rzadko kiedy z kimś
sapkrzys

Post by sapkrzys »

Witam, ja może powiem coś od siebie o 2,2 12v. Safrane naprawde wygodne i świetnie wyciszone. Silnik ładnie i cicho chodzi ale niestety słaby do całej budy. Auto jak i w BMW 2,5TDS zaczyna coś się dziać przy 2500 tys obrotów a tak to słabiutko. V max mojej safranki na PB95 to 230 km/h LPG (instalacja BRC) 210km/h. Opony 195/65/15 wszystkie świeże filtry oraz oleje. Podczas wyprzedzania niestety jak na liczniku nie mamy 100 i 4biegu to słabo zupełnie jak bym jeździł jakąś astrą 1,6. Wiem teraz że jeśli bym miał wybierać to kupił bym Safrane z silnikiem 3,0. Choć też już jeździłem i nie ma strasznej rewelacji ale komfortem nadrabiają za co dziękujemy konstruktorom Renault.
chrisu

Post by chrisu »

To mam pytanie odnośnie tego silnika.
Rozrząd jest na pasku czy łańcuchu? Bo róznie piszą...
User avatar
Daroot
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 5646
Joined: 2009-02-07, 19:57
Location: Iława / Olsztyn
Contact:

Post by Daroot »

chrisu wrote:To mam pytanie odnośnie tego silnika.
Rozrząd jest na pasku czy łańcuchu? Bo róznie piszą...
Tylko 3.0 V6 jest na łańcuszku, reszta to paski rozrządu.
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości
chrisu

Post by chrisu »

Daroot wrote: Tylko 3.0 V6 jest na łańcuszku, reszta to paski rozrządu.
Dzięki, to muszę zmienić... 65 tys zrobiłem... Odkąd auto kupiłem, a wcześniej to kto wie kiedy była wymiana...
w_wojtek
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 8
Joined: 2011-03-10, 14:44
Location: wrocław

Re: PH1 2.2Si

Post by w_wojtek »

PawelSki99 wrote:posiadam Safrankę z tym właśnie silnikiem najechane ma 325tyś km i sprawuje sie swietnie jest bez awaryjny nie bierze oleju i do spkojnej jazdy wystarcza lecz przy tym aucie to brakuje mocy przy wyprzedzaniu. Jest to dosyc oszczedna jednostka max 12litrów gazu przy nodze w podłodze. Konstruktorzy tego silnika zasluguja na wielka pochwałę lecz ludzie którzy wepchneli go w safranke juz nie. Silnik swietny ale wedlug mnie to bardziej do clio lub megane.
tez mam taki silnik i jest zajebisty ,chociaz zamalo mocy ,i to troche przeszkadza :szok:
:szok:
WOJTAS WROCLAW!!!
saf93

Post by saf93 »

Rufus wrote:
PawelSki99 wrote:ale do 200km/h go rozpedzilem
opawel też się rozpędził do 200 km/h z kompletem osób i tak pociągnął przez dłuższy odcinek i po tym zabiegu robił uszczelkę pod głowicą.
Zależy czy uszczelka jest nowa czy jest stara Rufusie ;)
opawel

Post by opawel »

Ale kotleta odgrzebaliście:D hehe
krzysiek85

Post by krzysiek85 »

Jesli chodzi o mnie to silnik ok,tylko troche za slaby,jakosc naprawde jest dobra-mechanicznie jestem mile zaskoczony :orany:
Post Reply