Moja opinia

J7RQ-732/733

Moderators: SURU, Moderator

Post Reply
User avatar
Karol1029
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 264
Joined: 2009-02-10, 16:55
Location: Olsztyn

Moja opinia

Post by Karol1029 »

http://www.safrane.pl/images/morfeoshow ... C01616.jpg
Według mnie stara mocna konstrukcja 107KM to troszkę mała przy takich gabarytach autka , ale jeśli nie ma się aspiracji sportowej jazdy wystarcza w zupełności(gorzej z wyprzedzaniem tirów na polskich drogach można się troszkę spocić ;) . Według mnie skrzynia jaka została dobrana do tego silnika jest wyśmienicie zestopniowana co w mieście sprawia , że autko jest naprawdę elastyczne . Spalanie w mieście do 9l na trasie nawet 6,5 jest to niewątpliwa zaleta . Jedyną wadą jaką wykryłem była pojemność miski olejowej 7l w 2.0 wydało mi się troszkę za wiele , ale widać tak musi być ;) Przejechałem autkiem ok 10tyś.km od przebiegu 185tyś. i silnik pracował cały czas równo zapalał zawsze za pierwszym razem nie licząc tego razu jak pan w komisie przy pokazywaniu mi auta nie mógł go najpierw otworzyć a potem zapalić bo nie było paliwa ;) Jednym słowem uważam , że to bardzo dobra maszyna
Last edited by Karol1029 on 2010-03-20, 21:41, edited 1 time in total.
henry71

Post by henry71 »

miałem w poprzedniej taki silnik i potwierdzam słowa Przedmówcy
Adriano

Post by Adriano »

Witam wszyskich. Osobiście użytkuje jednostkę 2.0i 8v :D i nie moge powiedzieć ze jest zła zrobiłem na niej 30tys. przez rok czasu. Mam instalacje lpg. i powiem ze jest ekonomiczna miasto około 12l. a trasa to potrafi zejść poniżej 10l. :super:
Last edited by Adriano on 2010-10-21, 12:06, edited 1 time in total.
artho
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 774
Joined: 2012-02-02, 08:00
Location: Kraków

Post by artho »

A ja aktualnie jestem posiadaczem tej konstrukcji z początku - rocznik 1993, kupiony w Polsce. Autko miało problem z linką od pedału gazu, która lubi się rozluźnić.. :rotfl: Nie otwierała w pełni przepustnicy - ot był mój problem słabego Safrane-a.
Teraz autko pięknie ciągnie na 12letnim LPG od BRC (2 genereacji) nawet do 180km/h i powiem więcej - przyspiesza naprawdę przyjemnie. Sam nie sądziłem, że ten silnik tyle potrafi (bo jeździłem też ph2 3.0 automatem i ph2 2.5 manualem).

Ja jestem zadowolony, z wyprzedzaniem tirów i innych zamulaczy nie ma problemów ;)
Post Reply