Moja opinia

S8U-762

Moderators: SURU, Moderator

Post Reply
masterpascaler

Moja opinia

Post by masterpascaler »

Ok, tak więc moja opinia jakby ktoś pytał bo nie zna Safranek i nie wie co kupić - moim zdaniem właśnie tą wersję 2.5 dT - silnik jest dynamiczny i ekonomiczny, na trasie bez problemu spala ledwie 5.5 L / 100, w mieście 10-13/100. Jeżeli silnik jest zadbany to bez problemu odpala w zimie - sprawdzone podczas zeszłej :) Jeżeli pracuje równo i miarowo - jak mój, to można jeździć i jeździć - ja jeżdżę już rok i oprócz na dzień dobry po zakupie auta wymiany standardowych rzeczy profilaktycznie takich jak płyny, oleje, świece, paski, nie musiałem NIC robić względem silnika. No i lepiej niż benzyna nadaje się do instalacji nitro :) Osobiście uważam tak - rewelacyjny silnik, niezawodny i ekonomiczny, i gdybym miał znowu kupować Safrane, to kupiłbym właśnie z tym silnikiem :)
Chocapic
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 240
Joined: 2011-04-13, 16:16
Location: Łódź

Post by Chocapic »

Popieram, zero problemów- 315000km
dedikos

Post by dedikos »

Z tą ekonomią to bym nie szalał (50-85 pln w mieście :szok: ) moje 3,0 w muchozolu aż tyle nie opierniczy...do tego dźwięk bociana spod maski hmmm...niektórzy to lubią :P
kaktus

Post by kaktus »

Witam
Uważam, że są to bardzo dobre diesle z lat 90. Moc 113/116 (źródła różnie podają) Nie jest gigantem w szybkim ruszaniu z miejsca ale z chwilą włączenia turbiny odczuwa się przyspieszenie auta. Są to silniki bardzo żywotne i przy prawidłowej obsłudze możne spokojnie przejechać 0.5 mln km bez wkładów finansowych. Oczywiście mówimy o pracy tego silnika w safranie, której masa jest dla tego silnika po prostu nie odczuwalna. Niestety w mieście spala 9,10l/100km a na trasie 7,5/8.
Moja safrana ma przebieg prawie 360tkm (ja zrobiłem nię 130tkm) i nie było z silnikiem problemu. Jedno co teraz mnie drażni to to, że zaczyna być słychać pracę turbiny. Nie jest to już konieczność jej regeneracji a mój mechanik mówił, że one były głośne jako nowe. Koszt regeneracji nie jest mały i wacha się wgranicach 800-1000zł. Nie wiem jak wyglądają wtryski ponieważ auto pali bez problemu nawet w teraźniejszych temperaturach. Przestrzegam jednak przed kupowaniem tych silników z nieznanych źródeł ponieważ remont i dokupowanie oprzyżądowania to prawdziwa skarbonka..
uff :)
Post Reply