Chicken19-opinia

J8S-760

Moderators: SURU, Moderator

Post Reply
chicken19

Chicken19-opinia

Post by chicken19 »

Autko kupiłem z przebiegiem dość znacznym-432 000.Teraz ma 436 000 i trzyma się doskonale.Silnik jest niewysilony (88 KM) więc myślę że przejedzie jeszcze sporo kilometrów.Nie ma problemu z częściami zamiennymi a z naprawą powinien sobie poradzić każdy mechanik.Safrane z tym motorem nie jest demonem prędkości lecz za to jest bardzo oszczędne.Nie można też powiedzieć że jest zawalidrogą.Należy również pozytywnie ocenić kulturę pracy jednostki napędowej.W porównaniu z Volkswagenem lub Oplem daje sie zauważyć przewagę Renault. Wersja dla kierowcy lubiącego spokojną jazdę i nie rujnująca domowego budżetu
Last edited by chicken19 on 2010-02-03, 18:58, edited 1 time in total.
User avatar
vviking
Forumowicz
Forumowicz
Posts: 15
Joined: 2010-09-20, 13:30
Location: Wrocław

Post by vviking »

Potwierdzam!
Silnik praktycznie bezawaryjny - w mojej rodzinie pracowała ta wersja przez ładnych parę lat (od 170k do 390k gdy została sprzedana). Z tego co pamiętam jakiś osprzęt po osiągnięciu "pełnoletności" odmówił posłuszeństwa - typa jakaś pompa wody czy rozrusznik. Przy zadbaniu o regularną nieprzeciąganą wymianę oleju silnik nigdy nie sprawiał problemów, trzymał ciśnienie w normie. Jeśli chodzi o jego moc, to zawsze się śmiałem, że ta Safrane ma przycisk "turbo" - mianowicie gdy się wyłączało klimatyzację czuło się przyrost mocy ;) mimo to nie bałem się włączać do ruchu tym autem z tą jednostką napędową.. a gdy się rozpędził to i do 190km/h podciągał (bez wiatru w plecy!!!) :)
Faktycznie oszczędne i niezawodne. Niestety, dziś te jednostki mają już niezłe przebiegi (w sumie 20lat się kulają po świecie)
Zasadniczo chodzi o to, żeby nie stać się idiotą
Post Reply